Pousada Mirante De Areia-Itaunas
| WiFi Wi-Fi | Swimmingpool Udendørs pool | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Placeret lige uden for Itaunas State Park, Pousada Mirante De Areia-Itaunas huser 8 værelser med udsigt over poolen. Trilha do Tamandare ligger 300 m fra boligen, mens Casinha de Aventuras ligger 350 m derfra.
Stedet er 1 km fra bycentrum og lige ved Buraco do Tatu.
Du vil nyde faciliteter, som omfatter en balkon og en minibar på værelserne. Værelserne har badefaciliteter, herunder separat toilet og en bruser.
Denne indkvartering serverer en buffet til morgenmad hver morgen og tilbyder friske frugter og ost. Lobo Do Mar har sydamerikansker retter og ligger 300 meter væk.
- Lokale seværdigheder
- Itaunas State Park200 m
- Trilha do Tamandare550 m
- Buraco do Tatu400 m
- Coqueiros Beach300 m
- Casinha de Aventuras350 m
- Tronco300 m
- Itaunas Beach1,5 km
- Forro350 m
- Trilha das Dunas1,3 km
- Lufthavne
- Mucuri lufthavn98 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
- Allergivenlige værelser
- Brandslukkere
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Solseng
- Have
Services
- Room Service
- Husholdning
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra det Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel. - ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til et Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel?
Mucuri lufthavn og et Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel er adskilt af 100 km afstand. - ❓
Er der parkeringsplads ved Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel?
Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel har en parkeringsplads i nærheden gratis. - ❓
Er der morgenmad inkluderet i vores ophold på det Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel?
Ja, morgenmad med buffet er inkluderet i nogle priser. Sørg for at bekræfte disse oplysninger med det Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel. - 🕗
Hvornår er udtjekning i hotellet?
Kunder skal tjekke ud fra hotellet ved 11:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Itaunas hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Itaunas hotellet er 73$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på det Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel?
Gæsterne på det Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel kan betale med American Express, Maestro og Hipercard. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i et Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel?
Et Pousada Mirante De Areia-Itaunas hotel tilbyder Fire mands værelse Standard, Værelse Standard med en queensize-seng og Tre mands værelse Standard at vælge imellem. - ❓
Hvilken slags pool er der på det hotellet?
Der er en swimmingpool på hotellet.